所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product | Class 2 Transformers |
| Product Category | Power Transformers |
| Primary Voltage Rating | 120 V, 208 V, 240 V |
| Mounting Style | Mounting Foot |
| Secondary Voltage Rating | 24 V |
| Power Rating | 40 VA |
| Type | Industrial Control Transformers |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Brand/Series | FSeries |
| Configuration | Enclosed |
| Current,Output | 40A |
| Current,Secondary | 1.67A |
| Dimensions | 3.25"W×2.75"H×2.19"D |
| Frequency | 60Hz |
| MountingHoleCenters | 2.81" |
| MountingType | Panel/Chassis |
| NumberofOutlets | 1 |
| Phase | 1 |
| PowerRating | 40VA |
| Power,Rating | 40VA |
| Standards | cULus |
| Termination | Leadwires |
| Voltage,Primary | 120/208/240VAC |
| Voltage,Secondary | 24VAC |
| Weight | 1.44lbs. |
| rohs | RoHS Compliant Part |
咨询QQ
热线电话