所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Pitch | 0.375" (9.53mm) |
| Terminal Finish | Zinc, Clear Chromate |
| Current Rating | 25A |
| Features | Positions Stamped |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage Rating | 300V |
| Wire Gauge | 12-22 AWG |
| Terminal Material | Steel |
| Standard Package | 10 |
| Top Termination | Screws with Captive Plate |
| Bottom Termination | PC Pin |
| Barrier Type | 3 Wall (Tri) |
| Number of Wire Entries | 7 |
| Packaging | Bulk |
| Material - Insulation | Thermoplastic |
| Terminal Block Type | Barrier Block |
| Number of Rows | 1 |
| Color | Black |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Operating Temperature | 105°C |
| Number of Circuits | 7 |
咨询QQ
热线电话