所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Barrier Strip |
| Number of Contacts | 4 |
| Pitch | 9.53 mm |
| Termination Method | Solder |
| Mounting | Through Hole |
| Body Orientation | Straight |
| Number of Rows | 1 |
| Housing Color | Black |
| Wire Size | 12-22 AWG |
| Standard Package | Bulk |
| Terminal Finish | Zinc, Clear Chromate |
| Current Rating | 20A |
| Bottom Termination | Solder Turret, Insulated |
| Material - Insulation | Thermoplastic |
| Terminal Block Type | Barrier Block |
| Voltage Rating | 300V |
| Wire Gauge | 12-22 AWG |
| Barrier Type | 2 Wall (Dual) |
| Top Termination | Screws |
| Terminal Material | Steel |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Number of Wire Entries | 4 |
| Number of Circuits | 4 |
| Features | Flange |
| Mounting Type | Chassis, Panel |
| Color | Black |
| Operating Temperature | 105°C |
| Packaging | Bulk |
| Other Names | JC6-T307-04 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Standard Pack: | 10 |
咨询QQ
热线电话