所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| RoHS | RoHS Compliant |
| Contact Form | 1 NC, 1 NO |
| Actuator | Plunger |
| Current Rating | 10 A |
| Voltage Rating AC | 300 V |
| Voltage Rating DC | 250 V |
| Operating Force | 5 N |
| IP Rating | IP 67 |
| NEMA Rating | 1, 4, 12, 13 |
| Termination Style | Screw |
| Series | 91MCE |
| Minimum Insulation Resistance | >100 |
| Mounting | Panel Mount/Screw Mount |
| Dielectric Strength | 1000VAC |
| Maximum Current Rating | 6@120VAC |
| Housing Material | Zinc Die Cast |
| Maximum DC Voltage Rating | 250 |
| Type | Compact |
| Operating Speed | 1m/s |
| Actuator Style | Top Roller Plunger |
| EU RoHS | Compliant |
| Pole Throw Configuration | SPDT |
| Minimum Operating Temperature | -25 |
| Mechanical Life | 5000000 |
| Terminal Type | Cable |
| Agency Approvals | CCC/CE/cULus |
| Electrical Life | 500000 |
| Product Length | 30 |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| NEMA Standard as Enclosure Rating | 1, 4, 12, 13 |
| Body Orientation | Straight |
| Switch Configuration | N.O./N.C. |
| Device Type | Linear |
| Product Depth | 16 |
| Maximum AC Voltage Rating | 300 |
| Product Height | 85 |
| Operating Force | 5 |
| Packaging | Bulk |
| Differential Travel | 0.055" (1.4mm) |
| Switch Function | On-Mom, Off-Mom |
| Operating Force, Torque | 816gf |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Voltage Rating - AC | 120V |
| Electrical Life | 500,000 Cycles |
| Overtravel | 0.134" (3.4mm) |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Actuator Type | Roller Plunger |
| Standard Package | 1 |
| Voltage Rating - DC | 125V |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Pretravel | 0.063" (1.6mm) |
| Mechanical Life | 5,000,000 Cycles |
| Circuit | DPST (1-NO, 1-NC) |
| Features | Cable Length 1m |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Operating Force (OF) | 5,0 N [1.12 lb] |
| Pretravel (PT) | see bar chart |
| Overtravel (OT) | see bar chart |
| Differential Travel (DT) | Panel Mount Roller Plunger |
| Lever Type | 1NO 1NC Slow Action, BBM |
| Circuitry | 10 A (Thermal) |
| Ampere Rating | 300 Vac/250 Vdc max. |
| Supply Voltage | Zinc Die-Cast |
| Termination Type | 91MCE |
| Series Name | IP67; NEMA 1, 4, 12, 13 |
| Sealing | E37138 |
| UL File # | 5 Million |
| Expected Mechanical Life | -25 °C to 85 °C [-13 °F to 185 °F] |
| Agency Approvals and Standards | 39122213 |
| UNSPSC Code | 39122213 Limit Switches |
| UNSPSC Commodity | 1 m |
咨询QQ
热线电话