所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Industrial Hall Effect / Magnetic Sensors |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Supply Voltage | 8 V to 16 V |
| Package / Case | SIP |
| Mounting Style | PCB |
| Maximum Operating Temperature | + 150 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Maximum Output Current | 10 mA |
| Factory Pack Quantity | 50 |
| Typical Operating Supply Voltage | 1.8|2.5|3.3|5|9|12|15 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Output Current | 10 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 18 |
| Minimum Operating Supply Voltage | -0.5 |
| Pin Count | 3 |
| Lead Shape | Through Hole |
| Subcategory | Hall Effect Sensor |
| Lead Time | 84 Days |
| Features | Regulated Voltage |
| Supplier Device Package | TO-92-3 |
| Output Type | Ratiometric |
| Packaging | Bulk |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C |
| Current - Supply | 19mA |
| Voltage - Supply | 8 V ~ 16 V |
| Sensing Range | 40mT Trip, -40mT Release |
| Standard Package | 50 |
| Current - Output (Max) | 10mA |
| Type | Linear - Ratiometric |
| Package/Case | 3-SIP |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 0.3 x 0.6 x 0.07in |
| Height | 0.07mm |
| Length | 0.3in |
| Maximum Magnetic Sensor Operating Point | 40 mT |
| Maximum Operating Supply Voltage | 16 V dc |
| Minimum Magnetic Sensor Release Point | -40 mT |
| Minimum Operating Supply Voltage | 8 V dc |
| Mounting Type | PCB |
| Package Type | SIP |
| Width | 0.6in |
| Mounting | Through Hole |
| Output Current | 10 mA |
| Rad Hardened | No |
| Operating Supply Voltage (Min) | -0.5 V |
| Operating Supply Voltage (Max) | 18 V |
| Sensor type | Hall effect |
| Multiplicity | 1 |
| Gross weight | 0.62 g |
| Operating temperature | -40...150°C |
| Supply voltage | 8...16V DC |
| Operating current | 19mA |
| Product Type | Hall-Effect Linear Position Sensor IC |
| Supply Voltage | 8.0 Vdc to 16.0 Vdc |
| Termination Type | PC Board |
| Magnetic Actuation Type | Ratiometric linear |
| Output Voltage | 6.0 Vdc ± 0.6 Vdc @ 12 Vdc |
| Linearity (% of Span) | ±1.5% max. |
| Temperature Error | ± 0.05% (Null Shift) |
| Supply Current | 19 mA |
| Output Current (max) | 10 mA |
| Sensitivity | 7.5 mV ± 0.2 mV/G |
| Response Time | 3 ms typ. |
| Series Name | 91SS |
| Magnetic Range | -40 mT to 40 mT [-400 G to 400 G] min. |
| Output Voltage Span | 6.0 Vdc @ 12 Vdc (typ.) |
| 电流 - 输出(最大值) | 10mA |
| 系列 | 91SS |
| 供应商器件封装 | TO-92-3 |
| 操作温度 | -40°C ~ 150°C |
| 电压 - 电源 | 8 V ~ 16 V |
| 特性 | Regulated Voltage |
| 类型 | Linear - Ratiometric |
| 封装/外壳 | 3-SIP |
| 感应范围 | 40mT Trip, -40mT Release |
| 输出类型 | Ratiometric |
| 电流 - 电源 | 19mA |
| 最大磁性传感器操作点 | 40 mT |
| 最高工作温度 | +150 °C |
| 高度 | 0.07mm |
| 最小磁性传感器释放点 | -40 mT |
| 最大工作电源电压 | 16 V 直流 |
| 安装类型 | 通孔 |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| 最小工作电源电压 | 8 V 直流 |
| 长度 | 7.62mm |
| 宽度 | 0.6in |
| 封装类型 | SIP |
| 引脚数目 | 3 |
| 尺寸 | 0.3 x 0.6 x 0.07in |
咨询QQ
热线电话