所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Switch Configuration | ON ON |
| Pole Throw Configuration | DPDT |
| Mounting | Bracket Mount/Through Hole |
| Maximum Current Rating | 6@120VAC 28VDC A |
| Maximum AC Voltage Rating | 250 V |
| Maximum DC Voltage Rating | 28 V |
| Contact Material | Coin Silver |
| Terminal Type | PC Pins |
| Operating Temperature | -30 to 85 °C |
| Standard Package | Bulk |
| Actuator Style | Rocker |
| Electrical Life | 25000 |
| Product Length | 19.05 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Contact Plating | Silver |
| Product Depth | 42.78(Norm) |
| Product Height | 19.05 |
| Maximum DC Voltage Rating | 28 |
| Base/Housing Material | N/A/Stainless Steel |
| Maximum AC Voltage Rating | 250 |
| Minimum Operating Temperature | -30 |
| Maximum Current Rating | 6@120VAC 28VDC |
| Actuator Material | Nylon |
| Unit Pack | 1 |
| MOQ | 50 |
| Industry Aliases | 9201-J1-AV2-Q-E-2 |
| Subcategory | Switch Rocker |
| Lead Time | 77 Days |
| Packaging | Bulk |
| Switch Function | On-On |
| Current Rating | 6A (AC/DC) |
| Features | Epoxy Sealed Terminals |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle, Vertical |
| Voltage Rating - AC | 120V |
| Electrical Life | 25,000 Cycles |
| Termination Style | PC Pin |
| Color - Actuator/Cap | Black |
| Actuator Marking | No Marking |
| Voltage Rating - DC | 28V |
| Circuit | DPDT |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Voltage Rating AC | 250 V |
| Product Category | Rocker Switches |
| Contact Rating | 15 A at 125 V |
| Terminal Seal | Epoxy |
| Color | Black |
| Series | 9000 |
| Contact Form | DPDT |
| Voltage Rating DC | 28 V |
| Mounting Style | Panel |
| Actuator | Rocker |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Temp Range | -30C to 85C |
| Current Rating (Max) | 6 A |
| Housing Material | N/A/Stainless Steel |
| Operating Temperature Max Deg. C | 85C |
| Operating Temperature Min Deg. C | -30C |
| Illumination Type | Not Required |
| Product Length (mm) | 19.05 mm |
| Product Depth (mm) | 42.78 mm |
| Product Height (mm) | 19.05 mm |
| AC Voltage Rating (Max) | 250V VAC |
| DC Voltage Rating (Max) | 28V VDC |
咨询QQ
热线电话