所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | PCMCIA |
| Gender | HDR |
| Number of Contacts | 68 |
| Pitch | 2.54 mm |
| Mounting | Through Hole |
| Body Orientation | Right Angle |
| Number of Rows | 2 |
| Maximum Current Rating | 0.5/Contact A |
| Standard Package | Trays |
| Packaging | Tray |
| Product Length | 59.85 |
| EU RoHS | Compliant |
| Product Depth | 36 |
| Termination Method | Solder |
| Maximum Voltage Rating | 5VDC |
| Product Height | 5.8 |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Pitch | 2.54 |
| Contact Plating | Gold Over Palladium Nickel |
| Maximum Current Rating | 0.5/Contact |
| Maximum Insertion Force | 39.2N |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Unit Pack | 288 |
| MOQ | 1152 |
| Features | Board Lock, Card Guide |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Card Type | PCMCIA |
| Mounting Feature | Normal, Standard - Top |
| Connector Type | Connector |
| Contact Finish | Gold |
| Height Above Board | 0.228" (5.80mm) |
| Insertion, Removal Method | Push In, Pull Out |
| Contact Finish Thickness | 3µin (0.08µm) |
| Number of Positions | 68 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 288 |
| Product | Header and Ejector |
| Product Category | Memory Card Connectors |
| Current Rating | 500 mA |
| Voltage Rating | 5 V |
| Termination Style | Through Hole |
| Insulation Resistance | 1000 MOhms |
| Insertion - Extraction Style | Manual-Manual (Slide In-Slide Out) |
| Row Spacing | 1.27 mm |
| Mating Cycles | 10 k |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话