所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8DFN EP |
| Interface Type | Serial-Microwire |
| Density | 4 Kb |
| Maximum Operating Frequency | 3 MHz |
| Maximum Random Access Time | 200 ns |
| Typical Operating Supply Voltage | 5 V |
| Organization | 512x8|256x16 |
| Data Retention | 200(Min) Year |
| Hardware Data Protection | Yes |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Format - Memory | EEPROMs - Serial |
| Supplier Device Package | 8-DFN (2x3) |
| Memory Type | EEPROM |
| Memory Size | 4K (512 x 8 or 256 x 16) |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Interface | Microwire, 3-Wire Serial |
| Speed | 3MHz |
| Other Names | 93C66CT-I/MCTR |
| Package/Case | 8-VFDFN Exposed Pad |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Maximum Operating Current | 2 mA |
| Product Category | EEPROM |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 3300 |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Package / Case | DFN |
| Maximum Clock Frequency | 3 MHz |
| Supply Voltage - Min | 4.5 V |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Access Time | 200 ns |
| Operating Current | 2 mA |
| Case | DFN8 |
| Memory capacity | 4kbit |
| Mounting | SMD |
| Memory organisation | 512x8/256x16bit |
| Gross weight | 0.02 g |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Clock frequency | 3MHz |
| Kind of memory | EEPROM |
| Operating voltage | 4.5...5.5V |
| Multiplicity | 1 |
| Integrated circuit type | memory |
| Collective package [pcs] | 3300 |
| Maximum number of cycles | 1000000 |
| Access time | 2ms |
| spg | 3300 |
| Operating Supply Current | 2 mA |
| Width | 3 mm |
| Brand | Microchip Technology |
| Length | 2 mm |
| Height | 0.88 mm |
| Supply Current - Max | 2 mA |
| PermisT(A) min | -40 °C |
| PermisT(A) max | 85 °C |
| Automotive | NO |
| Organisation | x8/x16 |
| Read/write cycl | 1M |
| Type | MICROWIRE |
| Leadfree Defin | RoHS-conform |
| U(cc) | 4.5 V |
咨询QQ
热线电话