所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8PDIP |
| Interface Type | Serial-Microwire |
| Density | 4 Kb |
| Maximum Operating Frequency | 2 MHz |
| Maximum Random Access Time | 250 ns |
| Typical Operating Supply Voltage | 3.3|5 V |
| Organization | 256x16 |
| Data Retention | 200(Min) Year |
| Hardware Data Protection | Yes |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Packaging | Tube |
| Format - Memory | EEPROMs - Serial |
| Supplier Device Package | 8-PDIP |
| Memory Type | EEPROM |
| Memory Size | 4K (256 x 16) |
| Voltage - Supply | 2.5 V ~ 5.5 V |
| Interface | Microwire, 3-Wire Serial |
| Speed | 2MHz |
| Package/Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Maximum Operating Current | 2 mA, 1 mA |
| Product Category | EEPROM |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 60 |
| Operating Supply Voltage | 2.5 V to 5.5 V |
| Mounting Style | Through Hole |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Package / Case | PDIP-8 |
| Maximum Clock Frequency | 2 MHz |
| Supply Voltage - Min | 2.5 V |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Access Time | 250 ns |
| Operating Current | 500 uA, 100 uA |
| Board Level Components | Y |
| 最高工作温度 | +125 °C |
| 高度 | 0.195in |
| 存储器大小 | 4kB |
| 最长随机存取时间 | 400ns |
| 每字组的位元数目 | 16Bit |
| 安装类型 | 通孔 |
| 接口类型 | 串联 (Microwire) |
| 宽度 | 0.28in |
| 封装类型 | PDIP |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| 组织 | 256 x 16 位 |
| 长度 | 10.16mm |
| 引脚数目 | 8 |
| 最小工作电源电压 | 2.5 V |
| 最大工作电源电压 | 5.5 V |
| 字组数目 | 256 |
| 尺寸 | 0.4 x 0.28 x 0.195in |
| Operating Supply Current | 500 uA, 100 uA |
| Width | 6.35 mm |
| Brand | Microchip Technology |
| Length | 9.27 mm |
| Height | 3.3 mm |
| Supply Current - Max | 2 mA |
咨询QQ
热线电话