所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| メーカ | BI Technologies |
| 製品カテゴリ | トリマーレジスタ:スルーホール |
| RoHS | 免責による RoHS 準拠 |
| 製品 | Trimmer Resistors - Single Turn |
| 製品タイプ | Single Turn |
| テーパー | Linear |
| 抵抗 | 25 kOhms |
| 末端様式 | Pin |
| 電力定格 | 1 W |
| 公差 | 10 % |
| 調節 | Top Slot |
| 定数型 | Cermet |
| 動作温度範囲 | - 55 C to + 125 C |
| パッケージ化 | Bulk |
| 工場パックの数量 | 50 |
| Resistance Value | 25K |
| EU RoHS | Compliant |
| Product Diameter | 12.7 |
| Technology | Cermet |
| Temperature Coefficient | ±100 |
| Termination Style | Pin |
| Product Height | 6.35 |
| Packaging | Box |
| Power Rating | 1 |
| Type | Trimmer |
| Shaft Diameter | 6.35 |
| Mounting | Through Hole |
| Tolerance | 10% |
| Number of Turns | 1(Elec)|1(Mech) |
| Factory Pack Quantity | 50 |
| Product | Trimmer Resistors - Single Turn |
| Product Category | Trimmer Resistors - Through Hole |
| Taper | Linear |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 125 C |
| Element Type | Cermet |
| Resistance | 25 kOhms |
| Product Type | Single Turn |
| Power Rating | 1 W |
| Adjustment | Top Slot |
| Power | 1 |
| Angle of rotation | 270 ° |
| Curve | linear |
| Dielectric strength | 500 |
| Temperature range | -55...+125 °C |
咨询QQ
热线电话