所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Case Diameter | 18 mm |
| Product | Metallized Polypropylene Capacitors |
| ESR | 7 mOhms |
| Lead Diameter | 0.8 mm |
| Voltage Rating | 600 V |
| Series | 941C |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 105 C |
| Termination Style | Axial |
| Packaging | Bulk |
| Capacitance | 0.47 uF |
| Case Length | 34 mm |
| Dielectric | Polypropylene (PP) |
| Product Type | Snubber |
| Tolerance | 10 % |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product Range | :CORNELL DUBILIER - 941C Series |
| Capacitance Tolerance | :± 10% |
| Capacitor Dielectric Type | :Polypropylene (PP) |
| Life Time @ Temperature | :2000 hours @ 85°C |
| Capacitor Case Style | :- |
| Capacitor Terminals | :Axial Leaded |
| Operating Temperature Min | :-55°C |
| Operating Temperature Max | :105°C |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Capacitor Mounting | :Through Hole |
| No. of Pins | :2 |
| Weight (kg) | 0.0032 |
| Tariff No. | 85322500 |
咨询QQ
热线电话