所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Case Diameter | 27.5 mm |
| Product | Metallized Polypropylene Capacitors |
| ESR | 5 mOhms |
| Lead Diameter | 1.2 mm |
| Voltage Rating | 600 V |
| Series | 941C |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 105 C |
| Termination Style | Axial |
| Packaging | Bulk |
| Capacitance | 1.5 uF |
| Case Length | 34 mm |
| Dielectric | Polypropylene (PP) |
| Product Type | Snubber |
| Tolerance | 10 % |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话