所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Sensing Method | Ultrasonic |
| Sensing Distance | 2500 mm |
| Supply Voltage | 19 V to 30 V |
| Mounting Style | Stud |
| Maximum Operating Temperature | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature | - 15 C |
| Operating Supply Voltage | 19 V to 30 V |
| Minimum Operating Temperature | 0 |
| DC Supply Voltage | 19 to 30 |
| PCB | 7 |
| Type | Ultrasonic |
| Typical Operating Supply Voltage | 24 |
| EU RoHS | Compliant |
| Output Type | PNP |
| Hysteresis | 1% |
| Switching Mode | NO/NC |
| Mounting | Stud |
| Body Style | Rectangular |
| Response Frequency | 8 |
| Terminal Type | Connector |
| Maximum Operating Temperature | 50 |
| Body Material | Stainless Steel |
| Minimum Operating Supply Voltage | 19 |
| Pin Count | 7 |
| Package Height | 97 |
| Sensing Distance | 2500 |
| Module/IC Classification | Module |
| Maximum Operating Supply Voltage | 30 |
| Lead Shape | Terminal Stud |
| Housing Style | Separate head and control box |
| Housing Material | Stainless Steel |
| Sensing Range | 200 mm to 2500 mm [8.0 in to 98.0 in] |
| Sensing Face Material | Epoxy |
| Beam Angle | 8° |
| UNSPSC Commodity | 41111926 Proximity sensors |
| Storage Temperature | -25 °C to 70 °C [-13 °F to 158 °F] |
| Oscillating Frequency | 180 KHz |
| Termination Type | Connector |
| Operating Temperature Range | -15 °C to 70 °C [5 °F to 158 °F] |
| Load Resistance | 110 Kohm (input), 3.7 Kohm (output) |
| Connector Type | Binder 7-pin (female connector included) |
| Integrated Temperature Compensation | Yes |
| Range Type | Long range > 2,0 m [80.0 in] and up |
| Sealing | IP65 |
| Current Consumption | 20 mA maximum |
| Adjustable Sensitivity | By wire |
| Series Name | 942 |
| UNSPSC Code | 41111926 |
| Voltage - Rated | 19 V ~ 30 V |
| Packaging | * |
| Frequency | 180kHz |
| Standard Package | 1 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Operating Temperature | -15 °C to 70 °C [5 °F to 158 °F] |
| Additional Inputs/Outputs | Temperature output, sensitivity inout |
咨询QQ
热线电话