所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Current | 440mA |
| Mounting Type | Holder |
| Voltage - Rated | 1000VAC (1kV) |
| Size / Dimension | 0.406" Dia x 1.375" L (10.31mm x 34.93mm) |
| Fuse Type | Fast Acting |
| Standard Package | 1 |
| Other Names | 614-1083 |
| Package/Case | Cartridge, Non-Standard |
| Current Rating | 440mA |
| Fuse Speed | F |
| Voltage Rating | 1000 V |
| rohs | Not Applicable |
| Product | Accessories |
| Product Category | Test Accessories - Other |
| Accessory Type | Fuse |
| Display Type | Fast Acting Fuse |
| Equipment Type | Test Equipment |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Voltage Rating V AC | :1kV |
| Fuse Current | :440mA |
| Breaking Capacity | :20kA |
| Fuse Size Metric | :10mm x 35mm |
| Fuse Size Imperial | :13/32" x 1.3/8" |
| Blow Characteristic | :Fast Acting |
| Series | :FLUKE DMM |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Fuse Type Blowing Characteristic | :Fast Acting |
| Weight (kg) | 0.0065 |
| Tariff No. | 90303100 |
咨询QQ
热线电话