所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Description/Function | 2 Outputs, NO / NC |
| Sensing Method | Ultrasonic |
| Barrel Size | M30 |
| Mounting Style | Screw |
| Sensing Distance | 300 mm to 3500 mm |
| Maximum Frequency | 130 kHz |
| Minimum Operating Temperature | - 15 C |
| Output Configuration | PNP |
| Part # Aliases | SCN-1445SC |
| Maximum Operating Temperature | + 70 C |
| Supply Voltage | 12 VDC to 24 VDC |
| Sensing Range | 300 mm to 3500 mm [11.8 in to 137.7 in] |
| Range Type | Long range > 2,0 m [80.0 in] and up |
| Min Sensing Distance of Test Target | 300 mm [11.81] |
| Beam Angle | 8° |
| Oscillating Frequency | 130 KHz |
| Integrated Temperature Compensation | Yes |
| Repeatability | 0.2 %/2 mm |
| Output Type | Switching 2 x PNP |
| Switching Output Type | 2 Outputs - Configure for Normally Open/Normally Closed |
| Max Switching Frequency | 1 Hz |
| Adjustment Method | Teach-in |
| Operating Temperature | -15 °C to 70 °C [5 °F to 158 °F] |
| Storage Temperature | -25 °C to 70 °C [-13 °F to 158 °F] |
| Maximum Output Current | 500 mA |
| Hysteresis | 0.01 |
| Indicators | 3 LED |
| Memory | EEPROM (non-volatile) |
| Current Consumption | |
| Circuit Protection | Reverse Polarity, voltage spikes on supply and output lines, short circuit on switching output |
| Housing Style | M30 plastic |
| Housing Material | Polyethylenterephtalat |
| Sealing | IP67 |
| Mounting | 2 x M30 plastic nuts 36 mm |
| Sensing Face Material | Epoxy |
| Termination Type | Connector |
| Connector Type | M12, 5 pin (female connector not included) |
| Normally Open/Normally Closed selection | Teach-in |
| UNSPSC Code | 41111960 |
| UNSPSC Commodity | 41111960 Ultrasonic sensor |
| Series Name | 943 |
咨询QQ
热线电话