所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Unshrouded Header |
| Pitch | 2.54 mm |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Contacts | 40 |
| Gender | HDR |
| Contact Plating | Gold Over Nickel |
| Termination Method | Solder |
| Standard Package | Bulk |
| Packaging | Bag |
| Product Length | 50.8 |
| EU RoHS | Compliant |
| Product Depth | 4.83 |
| Mounting | Surface Mount |
| Body Orientation | Straight |
| Maximum Voltage Rating | 1500VAC |
| Product Height | 9.65 |
| Housing Material | Polychlorinated Terphenyl |
| Pitch | 2.54 |
| Housing Color | Black |
| Maximum Current Rating | 3/Contact |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Unit Pack | 600 |
| MOQ | 600 |
| Contact Mating Length | 0.230" (5.84mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Color | Black |
| Connector Type | Header, Unshrouded |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Type | Male Pin |
| Termination | Solder |
| Contact Finish Thickness | 30µin (0.76µm) |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Positions | 40 |
| Number of Positions Loaded | All |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 600 |
| Current Rating | 3 A |
| Termination Style | SMD |
| Insulation Resistance | 5000 MOhms |
| Product Category | Headers & Wire Housings |
| Mating Post Length | 5.84 mm |
| Number of Positions / Contacts | 40 |
| Product Type | Headers |
| Voltage Rating | 1.5 kV |
| Contact Gender | Pin (Male) |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Mounting Angle | Vertical |
| Termination Post Length | 4.7 mm |
| Series | BERGSTIK II |
| Pitch Spacing | :2.54mm |
| No. of Rows | :2 |
| No. of Contacts | :40 |
| Contact Termination | :Surface Mount Vertical |
| Weight (kg) | 0 |
| Tariff No. | 85366930 |
咨询QQ
热线电话