所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Shrouded Header |
| Pitch | 2 mm |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Contacts | 14 |
| Gender | HDR |
| Contact Plating | Gold Over Nickel/GXT Over Nickel |
| Termination Method | Solder |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Packaging | Tape and Reel |
| Product Length | 14 |
| EU RoHS | Compliant |
| Product Depth | 6.1 |
| Mounting | Surface Mount |
| Body Orientation | Straight |
| Product Height | 6.2 |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Pitch | 2 |
| Housing Color | Cream |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Unit Pack | 600 |
| MOQ | 2400 |
| Contact Mating Length | 0.157" (4.00mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Color | Cream |
| Connector Type | Header, Shrouded |
| Contact Finish | Gold, GXT™ |
| Contact Type | Male Pin |
| Termination | Solder |
| Contact Finish Thickness | 8µin (0.20µm) |
| Row Spacing | 0.079" (2.00mm) |
| Number of Positions | 14 |
| Number of Positions Loaded | All |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话