所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Potentiometers |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product | Potentiometer |
| Mounting Style | Panel |
| Taper | Linear |
| Number of Turns | 1 |
| Resistance | 1 kOhms |
| Element Type | Cermet |
| Shaft Type | Slotted |
| Termination Style | Solder Lug |
| Power Rating | 2 W |
| Tolerance | 10 % |
| Operating Temperature Range | - 40 C to + 125 C |
| Series | 95 |
| Shaft Length | 22.2 mm |
| Temperature Coefficient | 150 PPM / C |
| Type | Single Turn Panel Control |
| Life | New At Mouser |
| Resistance (Ohms) | 1k |
| Actuator Length | 0.875" (22.23mm) |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Packaging | Bulk |
| Resistive Material | Cermet |
| Power (Watts) | 2W |
| Actuator Diameter | 0.249" (6.32mm) |
| Adjustment Type | Side Adjustment |
| Actuator Type | Slotted Shaft |
| Standard Package | 5 |
| Rotation | 300° |
| Size - Body | Rectangular - 0.687" x 0.625" Face x 0.500" L (17.45mm x 15.88mm x 12.70mm) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话