所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Potentiometers |
| RoHS | No |
| Product | Potentiometer |
| Mounting Style | Panel |
| Taper | Linear |
| Number of Turns | 1 |
| Resistance | 100 kOhms |
| Element Type | Cermet |
| Shaft Type | Slotted |
| Termination Style | Solder Lug |
| Power Rating | 2 W |
| Tolerance | 10 % |
| Operating Temperature Range | - 40 C to + 125 C |
| Shaft Diameter | 1/4 in |
| Shaft Length | 7/8 in |
| Factory Pack Quantity | 5 |
| Type | Single Turn Triangle Pattern Solder Lug |
| Life | Obsolete |
咨询QQ
热线电话