所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Factory Pack Quantity | 0 |
| Product | Potentiometer |
| Product Category | Potentiometers |
| Taper | Linear |
| Element Type | Cermet |
| Termination Style | Solder Lug |
| Number of Turns | 1 |
| Shaft Type | Slotted |
| Resistance | 1 MOhms |
| Packaging | Bulk |
| Shaft Diameter | 1/4 in |
| Shaft Length | 7/8 in |
| Mounting Style | Panel |
| Power Rating | 2 W |
| Tolerance | 10 % |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
咨询QQ
热线电话