所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Wirewound Resistors - Through Hole |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Resistance | 24 Ohms |
| Tolerance | 5 % |
| Power Rating | 5 W |
| Temperature Coefficient | 30 PPM / C |
| Series | 95 |
| Termination Style | Axial |
| Operating Temperature Range | + 25 C to + 350 C |
| Dimensions | 5.9 mm Dia. x 24.2 mm L |
| Packaging | Bulk |
| Product | Power Resistors Wirewound Vitreous Enamel |
| Factory Pack Quantity | 25 |
| Type | Axial Lead Wirewound Resistor |
| Resistance (Ohms) | 24 |
| Features | Flame Retardant Coating |
| Number of Terminations | 2 |
| Standard Package | 25 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Size / Dimension | 0.264" Dia x 0.969" L (6.70mm x 24.60mm) |
| Power (Watts) | 5W |
| Package / Case | Axial |
| Composition | Wirewound |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Case Diameter | 5.9 mm |
| Case Length | 24.2 mm |
咨询QQ
热线电话