所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Tape Type | Double Coated, Double Sided |
| Adhesive | Quick-Stick |
| Color | Clear |
| Backing, Carrier | Polyethylene-Terephthalate (PET) |
| Thickness - Backing, Carrier, Liner | 0.0008" (0.8 mils, 0.021mm) |
| Thickness - Adhesive | 0.0008" (0.8 mils, 0.021mm) |
| Thickness | 0.0020" (2.0 mils, 0.051mm) |
| Packaging | Roll |
| Width | 0.50" (12.70mm) 1/2" |
| Length | 60' (18.3m) 20 yds |
| Standard Package | 72 |
| Usage | General Purpose |
| Temperature Range | 70 ~ 100°F (21 ~ 38°C) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话