所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Connector Type | Simplex LC to Simplex LC |
| Cable Type | Zipcord |
| Gender | PL-PL |
| Cable Length | 0.5 m |
| Standard Package | Bulk |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Mode | Multimode |
| Connector End A | LC |
| Connector End B | LC |
| Fiber Type | OM1 62.5/125 Micron |
| Length | 0.5 m |
| Number of Fibers | 2 |
| Ferrule Material | Ceramic |
| Cable Diameter | 2 mm |
| Description/Function | 62.5/125 fiber type, ceramic ferrule, multimode |
| Features | Low smoke |
| Insertion Loss | 0.2 dB |
| Jacket Color | Orange |
| Jacket Material | Low Smoke (PVDF) |
| Mounting Angle | Straight, Straight |
| Product | Fiber Optic Assemblies |
| Insertion Loss (dB) | 0.2 |
| Connector Color | Beige |
| Boot Body Style - Right | Standard |
| RoHSELV Compliance | RoHS compliant, ELV compliant |
| Lead Free Solder Processes | Not relevant for lead free process |
| Boot Color - Left | Beige |
| Product Type | Cable Assembly |
| Cable Assembly Type | LC to LC |
| Flammability Rating | Low Smoke (PVDF) |
| Connector(s) Exit Angle to Connector(s) Exit Angle | 180° to 180° |
| Length (M (ft)) | 0.50 [1.64] |
| Cable Buffering | Tight |
| Boot Color - Right | Beige |
| Connector | LC |
| Cable Diameter (mm (in)) | 2.00 [.079] |
| Fibre Channel | No |
| Cable Color | Orange |
| RoHSELV Compliance History | Always was RoHS compliant |
| Brand | Tyco Electronics |
| Ratings | PVDF |
| Length - Overall | 1.64' (500mm) |
| Color - Cable | Orange |
| Type | Multimode, Duplex |
| 1st Connector | LC |
| Color - Connectors | Beige |
| 2nd Connector | LC |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Standard Pack: | 1 |
咨询QQ
热线电话