所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Resistance (Ohms) | 1k |
| Actuator Length | 0.875" (22.23mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Termination Style | PCB Pins |
| Number of Turns | Single |
| Temperature Coefficient | ±150ppm/°C |
| Packaging | Tray |
| Resistive Material | Cermet |
| Power (Watts) | 2W |
| Actuator Diameter | 0.249" (6.32mm) |
| Adjustment Type | Side Adjustment |
| Actuator Type | Slotted Shaft |
| Standard Package | 5 |
| Rotation | 300° |
| Tolerance | ±10% |
| Size - Body | Rectangular - 0.687" x 0.625" Face x 0.510" L (17.45mm x 15.88mm x 12.95mm) |
咨询QQ
热线电话