所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Potentiometer |
| Resistance Value | 10 KOhm |
| Tolerance | 10 % |
| Number of Turns | 1(Elec)|1(Mech) Turns |
| Power Rating | 2 W |
| Mounting | Panel Mount/Through Hole |
| Technology | Cermet |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Shaft Diameter | 6.35 mm |
| Standard Package | Bulk |
| Product Category | Potentiometers |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Product | Potentiometer |
| Mounting Style | Panel |
| Taper | Linear |
| Resistance | 10 kOhms |
| Element Type | Cermet |
| Shaft Type | Slotted |
| Termination Style | Pin |
| Packaging | Bulk |
| Shaft Length | 7/8 in |
| Factory Pack Quantity | 5 |
| Resistance Value | 10K |
| EU RoHS | Compliant |
| Product Depth | 15.88 |
| Temperature Coefficient | ±150 |
| Product Length | 34.93 |
| Product Height | 17.47 |
| Power Rating | 2 |
| Shaft Diameter | 6.35 |
| Number of Turns | 1(Elec)|1(Mech) |
| Resistance (Ohms) | 10k |
| Actuator Length | 0.875" (22.23mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Temperature Coefficient | ±150ppm/°C |
| Size - Body | Rectangular - 0.687" x 0.625" Face x 0.510" L (17.45mm x 15.88mm x 12.95mm) |
| Resistive Material | Cermet |
| Power (Watts) | 2W |
| Actuator Diameter | 0.249" (6.32mm) |
| Adjustment Type | Side Adjustment |
| Actuator Type | Slotted Shaft |
| Rotation | 300° |
| Other Names | 96A1AB28A15L |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Track Resistance | :10kohm |
| Track Taper | :Linear |
| No. of Turns | :1 |
| Shaft Length - Metric | :22.225mm |
| Resistance Tolerance | :± 10% |
| Potentiometer Mounting | :Panel |
| No. of Gangs | :1 |
| SVHC | :No SVHC (16-Dec-2013) |
| Weight (kg) | 0.0067 |
| Tariff No. | 85334010 |
| Leads | for PCB |
| Shaft diameter | 6.35mm |
| Body dimensions | 15.9 x 17.5 x 12.95mm |
| Power | 2W |
| Potentiometer type | shaft |
| Shaft surface | smooth |
| Multiplicity | 1 |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Track material | cermet |
| Potentiometer kind | single turn |
| Gross weight | 0.01 kg |
| Electrical rotation angle | 240° |
| Shaft length | 12.7mm |
| Characteristics | linear |
| Thread length | 9.53mm |
| Collective package [pcs] | 5 |
| spg | 5 |
咨询QQ
热线电话