所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Telephone/Telecom |
| Gender | F |
| Pitch | 1.27 mm |
| Termination Method | Solder |
| Mounting | Surface Mount |
| Body Orientation | Straight |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Maximum Current Rating | 1.5/Contact |
| Housing Material | Plastic |
| Number of Loaded Positions | 8 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Voltage Rating | 1000VAC |
| Housing Color | Black |
| Contact Plating | GXT |
| Product Length | 15.24 |
| Category Number | Cat 3 |
| Number of Ports | 1 |
| Pitch | 1.27 |
| Maximum Contact Resistance | 20 |
| Product Depth | 14 |
| Product Height | 12.7 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Number of Contacts | 8 |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Unit Pack | 3000 |
| MOQ | 3000 |
| Ratings | Cat3 |
| Tab Direction | User Selectable |
| Shielding | Unshielded |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Positions/Contacts | 8p8c (RJ45, Ethernet) |
| Number of Rows | 1 |
| Termination | Solder |
| Connector Type | Jack |
| Contact Finish | Gold, GXT™ |
| Operating Temperature | -65°C ~ 125°C |
| LED Color | Does Not Contain LED |
| Features | Solder Retention |
| Orientation | Vertical |
| Contact Finish Thickness | 30µin (0.76µm) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 3000 |
| Product | Modular Jacks |
| Product Category | Modular Connectors / Ethernet Connectors |
| Voltage Rating | 1 kV |
| Color | Black |
| Number of Positions / Contacts per Port | 8 |
| Performance Category | Cat 3 |
| Termination Style | SMD |
| Mounting Angle | Vertical |
| Number of Positions / Contacts | 8 |
| Flammability Rating | UL 94 V-0 |
| Insulation Resistance | 500 MOhms |
| Current Rating | 1.5 A |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话