所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package/Case | 3.505(Max) X 2.54(Max) X 3.048(Max) |
| Mounting | Through Hole |
| Capacitance Value | 0.001 uF |
| Voltage | 100 Vdc |
| Tolerance | 10 % |
| Dielectric | X7R |
| Lead Pitch For Radial | 2.54 mm |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Termination Style | Radial |
| Product Length | 3.505(Max) mm |
| Product Height | 3.048(Max) mm |
| Product Depth | 2.54(Max) mm |
| Standard Package | Bulk |
| Product Category | Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded |
| RoHS | No |
| Capacitance | 1000 pF |
| Voltage Rating | 100 V |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 125 C |
| Temperature Coefficient / Code | X7R |
| Lead Spacing | 2.54 mm |
| Product | Conformally Coated MLCCs |
| Case Height | 3.048 mm |
| Case Length | 3.505 mm |
| Case Width | 2.54 mm |
| Dimensions | 2.54 mm W x 3.505 mm L x 3.048 mm H |
| Packaging | Bulk |
| Series | 9C10 |
| Factory Pack Quantity | 10000 |
咨询QQ
热线电话