所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 44VQFP |
| Device Core | 8051 |
| Family Name | AT89 |
| Program Memory Type | Flash |
| Program Memory Size | 64 KB |
| Maximum Speed | 60 MHz |
| Data Bus Width | 8 Bit |
| RAM Size | 2.25 KB |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Maximum Power Dissipation | 1000 mW |
| Special Features | CAN Controller,Programmable Counter Array |
| Interface Type | CAN/SPI/UART |
| On-Chip ADC | 8-chx10-bit |
| Number of Programmable I/Os | 36 |
| Number of Timers | 3 |
| Watchdog | 1 |
| Standard Package | Trays |
咨询QQ
热线电话