所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Actuator Length | 10.41mm |
| Actuator Material | Phenolic |
| Contact Configuration | SPDT |
| Contact Current Rating | 5 A @ 125 V ac, 5 A @ 28 V dc |
| Contact Material | Silver Plated Copper |
| Contact Resistance | 10mΩ |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Minimum Operating Temperature | -30°C |
| Mounting Type | PCB |
| Panel Cut Out Diameter | 6.35mm |
| Panel Cut Out Size | 6.35mm |
| Switch Operation | On-Off-Momentary |
| Terminal Type | Through Hole |
| ActuatorType | Bat |
| ContactForm | SPDT |
| Current,Rating | 5Amps |
| MountingType | PCBMount |
| Operation | OnOff(On) |
| Termination | PCBPins |
| Type | Toggle |
| Voltage,Rating | 125VAC |
| rohs | RoHS Compliant Part |
| 面板切口直径 | 6.35mm |
| 开关操作 | (接通)-断开-接通 |
| 执行器长度 | 10.41mm |
| 最高工作温度 | +85°C |
| 安装类型 | 印刷电路板 |
| 执行器材料 | 酚醛树脂 |
| 触点电阻值 | 10mΩ |
| 最低工作温度 | -30°C |
| 工作温度范围 | -30 → +85°C |
| 触点配置 | 单刀双掷 |
| 触点材料 | 镀银铜 |
| Board Level Components | Y |
| 触点额定电流 | 5 A @ 28 V 直流 |
| 接端类型 | 通孔 |
| 面板切口大小 | 6.35mm |
咨询QQ
热线电话