所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Miniature |
| Switch Configuration | ON OFF (ON) |
| Pole Throw Configuration | SPDT |
| Mounting | Panel Mount with Threads |
| Terminal Type | Wire Lug |
| Maximum Current Rating | 5@120VAC 28VDC A |
| Maximum AC Voltage Rating | 250 V |
| Maximum DC Voltage Rating | 28 V |
| Contact Material | Copper |
| Contact Plating | Silver |
| Operating Temperature | -30 to 85 °C |
| Standard Package | Bulk |
| Actuator Length | 10.41mm |
| Actuator Material | Phenolic |
| Contact Configuration | SPDT |
| Contact Current Rating | 5 A @ 125 V ac, 5 A @ 28 V dc |
| Contact Resistance | 10mΩ |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Minimum Operating Temperature | -30°C |
| Mounting Type | PCB |
| Panel Cut Out Diameter | 6.35mm |
| Panel Cut Out Size | 6.35mm |
| Switch Operation | On-Off-Momentary |
| rohs | Compliant |
| Voltage Rating AC | 250 V |
| Product Category | Toggle Switches |
| Current Rating | 2 A |
| Terminal Seal | Sealed |
| Series | A |
| Contact Form | SPDT |
| Switch Function | ON - OFF - (ON) |
| Termination Style | Solder Lug |
| Bushing Size | 1/4-40 |
| Mounting Style | Panel |
| Actuator | Bat |
| Part # Aliases | 5-1825137-2 |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Standard Pack: | 100 |
| ActuatorType | Bat |
| ContactForm | SPDT |
| Operation | OnOff(On) |
| Termination | SolderLugs |
| TycoPartNumber | 5-1825137-2 |
| 开关操作 | (接通)-断开-接通 |
| 触点额定电流 | 5 A @ 28 V 直流 |
| Board Level Components | Y |
| 触点配置 | 单刀双掷 |
| 接端类型 | 线焊片 |
咨询QQ
热线电话