所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Pin Count | 2 |
| Type | Uni-Color |
| Number of LEDs | 1 |
| Intensity | 32 mcd |
| Dominant Wavelength/Color Temperature | 573 nm |
| Peak Wavelength | 575 nm |
| Color | Yellow Green |
| Lens Appearance | Colored Diffused |
| Lens Shape Type | Circular |
| Viewing Angle | 60 ° |
| Mounting Orientation | Right Angle |
| Mounting | Through Hole |
| Standard Package | Bulk |
| Product Category | Standard LEDs - Through Hole |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Illumination Color | Green |
| Luminous Intensity | 32 mcd |
| Wavelength/Color Temperature | 573 nm |
| Lens Color/Style | Green Diffused |
| Forward Current | 20 mA |
| Forward Voltage | 2 V |
| LED Size | T-1 |
| Packaging | Bulk |
| Lens Dimensions | 3 mm |
| Lens Shape | Dome |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Mounting Style | Through Hole |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Lens Style/Size | Round with Domed Top, 3mm |
| Voltage Rating | 2V |
| Current | 20mA |
| Millicandela Rating | 32mcd |
| Wavelength - Peak | 575nm |
| Configuration | Single |
| Lens Type | Diffused, Tinted |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Emission angle | 60 ° |
| Automotive | NO |
| Case type | LOW POWER |
| Emitted colour | GREEN |
| Surface colour | BLACK |
| Number of chips | 1 |
| Lambda peak typ | 575 nm |
| Case size | 6,4x4,0 LxW |
| CCT | 6.5 K |
| I(F) nominal | 25 mA |
| Leadfree Defin | RoHS-conform |
咨询QQ
热线电话