所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Packaging | Bulk |
| Switch Function | On-Off |
| Current Rating | 10A (AC/DC) |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 22.30mm Dia |
| Mounting Type | Panel Mount, Front |
| Voltage Rating - AC | 110V |
| Type | Emergency Stop |
| Electrical Life | 300,000 Cycles |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Color - Actuator/Cap | Red |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Actuator Type | Round, Button, Mushroom |
| Standard Package | 1 |
| Voltage Rating - DC | 24V |
| Ingress Protection | IP65 - Dust Tight, Oil and Water Resistant |
| Mechanical Life | 300,000 Cycles |
| Circuit | SPST-NC |
| Features | Push-Lock, Turn-Reset |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Voltage Rating AC | 440 V |
| Product Category | Pushbutton Switches |
| Terminal Seal | IP65 |
| Series | A22E |
| Contact Form | SPST |
| Voltage Rating DC | 380 V |
| Mounting Style | Panel |
| Actuator | Round |
| Part # Aliases | 359892 |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Switches features | return by rotating |
| Mounting hole diameter | Ø22.5mm |
| Multiplicity | 1 |
| Contacts configuration | NC |
| Switch standard | 22mm |
| Face dimensions | Ø50mm |
| Gross weight | 0.03 kg |
| Stable positions number | 1-position |
| Operating temperature | -20...55°C |
| Button shape | mushroom |
| Button marking | arrows |
| Actuator colour | red |
| Sealing | IP65 |
| AC contacts rating (at resistance load) | 3 A / 230 VAC |
| Number of positions | 2 |
| Switch type | emergency stop |
咨询QQ
热线电话