所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Minimum Insulation Resistance | 100 |
| Mounting | Panel Mount |
| Dielectric Strength | 2500VAC |
| Maximum Current Rating | 10@110VAC 24VDC |
| Maximum DC Voltage Rating | 380 |
| Actuator Color | Red |
| Type | Push-Pull |
| Actuator Style | Mushroom Button |
| EU RoHS | Compliant |
| Pole Throw Configuration | SPST |
| Panel Cutout Dimensions | 22.3(Round) |
| Minimum Operating Temperature | -20 |
| Mechanical Life | 300000 |
| Terminal Type | Screw |
| Electrical Life | 300000 |
| Product Length | 60 |
| Maximum Operating Temperature | 70 |
| IP Rating | IP65 |
| Body Orientation | Straight |
| Switch Configuration | N.C. |
| Product Depth | 60 |
| Number of Terminals | 2 |
| Maximum AC Voltage Rating | 440 |
| Product Height | 86.7 |
| Actuator Diameter | 60 |
| Industry Aliases | A22E-LP-01 |
| Subcategory | Switch Misc |
| Lead Time | 56 Days |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Voltage Rating AC | 440 V |
| Product Category | Pushbutton Switches |
| Current Rating | 10 A |
| Series | A22E |
| Contact Form | SPST |
| Switch Function | ON - OFF |
| Termination Style | Screw |
| Voltage Rating DC | 380 V |
| Mounting Style | Panel |
| Actuator | Round |
| Part # Aliases | 359889 |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话