所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Industry Aliases | A22E-LP-02 |
| Subcategory | Switch Misc |
| Lead Time | 56 Days |
| Packaging | Bulk |
| Switch Function | On-Off |
| Current Rating | 10A (AC/DC) |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 22.30mm Dia |
| Mounting Type | Panel Mount, Front |
| Voltage Rating - AC | 110V |
| Type | Emergency Stop |
| Electrical Life | 300,000 Cycles |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Color - Actuator/Cap | Red |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Actuator Type | Round, Button, Mushroom |
| Standard Package | 1 |
| Voltage Rating - DC | 24V |
| Ingress Protection | IP65 - Dust Tight, Oil and Water Resistant |
| Mechanical Life | 300,000 Cycles |
| Circuit | DPST-NC |
| Features | Push-Pull |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Voltage Rating AC | 440 V |
| Product Category | Pushbutton Switches |
| Series | A22E |
| Voltage Rating DC | 380 V |
| Part # Aliases | 359890 |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话