所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Packaging | Bulk |
| Switch Function | On-Mom, Off-Mom |
| Current Rating | 10A (AC/DC) |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 22.30mm Dia |
| Mounting Type | Panel Mount, Front |
| Voltage Rating - AC | 110V |
| Type | Standard |
| Electrical Life | 500,000 Cycles |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Color - Actuator/Cap | Red |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Actuator Type | Round, Button, Flush |
| Standard Package | 1 |
| Voltage Rating - DC | 24V |
| Ingress Protection | IP65 - Dust Tight, Oil and Water Resistant |
| Circuit | DPST (1-NO, 1-NC) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话