所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Pushbutton Switches |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Contact Form | SPST - NC-NO |
| Switch Function | Alternate |
| Current Rating | 10 A |
| Voltage Rating AC | 440 V |
| Voltage Rating DC | 380 V |
| Illumination | Illuminated |
| Illumination Color | White |
| Actuator | Round, Guarded |
| Series | A22 |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Packaging | Bulk |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 22.30mm Dia |
| Mounting Type | Panel Mount, Front |
| Voltage Rating - AC | 110V |
| Type | Standard, Illuminated |
| Electrical Life | 500,000 Cycles |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Color - Actuator/Cap | White |
| Operating Temperature | -20°C ~ 55°C |
| Illumination Type, Color | LED, White |
| Actuator Type | Round, Button, Full Guard (Clear) |
| Standard Package | 1 |
| Voltage Rating - DC | 24V |
| Ingress Protection | IP65 - Dust Tight, Water Resistant |
| Illumination Voltage (Nominal) | 6 VDC |
| Other Names | A22LGW6D11A |
| Circuit | DPST (1-NO, 1-NC) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话