所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 2T-1 |
| Type | Uni-Color |
| Number of LEDs | 1 |
| LED Material | AlGaInP |
| Intensity | 120 mcd |
| Peak Wavelength | 632 nm |
| Color | Red |
| Lens Appearance | Colored Diffused |
| Lens Shape Type | Circular |
| Viewing Angle | 60 ° |
| Mounting Orientation | Right Angle |
| Standard Package | Bulk |
| Product Category | LED Circuit Board Indicators |
| RoHS | RoHS Compliant |
| LED Size | T-1 |
| Illumination Color | Red |
| Wavelength | 624 nm |
| Luminous Intensity | 120 mcd |
| Mounting Type | Through Hole |
| Series | A264 |
| Packaging | Bulk |
| Configuration | 1 Single Color LED, Single Level |
| Forward Current | 20 mA |
| Forward Voltage | 2 V |
| Dominant Wavelength | 624 |
| Mounting | Through Hole |
| Maximum Forward Current | 25 |
| Package Width | 8.8 |
| PCB | 2 |
| Maximum Power Dissipation | 60 |
| Viewing Angle | 60 |
| Reverse Voltage | 5 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Forward Voltage per Color | 2.4 |
| Peak Wavelength | 632 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Lens Dimensions | 2.9x2.9x2.4 |
| Supplier Package | T-1 |
| Standard Package Name | T-1 |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Package Length | 4.6 |
| Pin Count | 2 |
| Package Height | 7.4 |
| High Brightness | Yes |
| Lead Shape | Through Hole |
| Version | standard |
| No of LEDs | 1 |
| Rated on-state current | 20 |
| Luminous intensity | 63...125 mcd |
| Light colour | red |
| Operating temperature | -40...+85 °C |
| LED shape | 3 mm round |
| Forward voltage | 2.4 V |
| Case colour | black |
| Dominant wavelength | 624 |
| Transmission angle | 60 |
| Peak wave length | 632 |
咨询QQ
热线电话