所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Mounting Type | Through Hole |
| Color | Black |
| Standard Package | 220 |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Finish | Gold |
| Packaging | Tube |
| Number of Rows | 2 |
| Pitch | 0.079" (2.00mm) |
| Contact Type | Female Socket |
| Termination | Solder |
| Row Spacing | 0.079" (2.00mm) |
| Number of Positions | 10 |
| Number of Positions Loaded | All |
| Body Orientation | Straight |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Current Rating | 1A |
| Number of Contacts | 10 |
| Series | A3C |
| Termination Method | Solder |
| Type | Board to Wire |
| Voltage Rating | 200 V ac |
| rohs | Compliant |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Mounting Angle | Vertical |
| Product Category | Headers & Wire Housings |
| Housing Material | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Termination Style | Through Hole |
| Contact Gender | Socket (Female) |
| Number of Positions / Contacts | 10 |
| Product Type | Receptacles / Sockets - PCB |
| Contact Plating | Gold |
| Latching Type | Unlatched |
| RoHS | RoHS Compliant |
| DELETED | Compliant |
| Operating Temp Range | -55C to 85C |
| Contact Resistance Max | 15 mohm |
| Current Rating (Max) | 1 A |
| Gender | RCP |
| Mounting Style | Through Hole |
| Number of Contact Rows | 2 |
| Housing Color | Black |
| Product Length (mm) | 10 mm |
| Product Depth (mm) | 4 mm |
| Product Height (mm) | 4.2 mm |
| Voltage Rating Max | 200VAC |
| Pitch (mm) | 2 mm |
| 连接器类型 | Receptacle |
| 间距 | 0.079" (2.00mm) |
| 排数 | 2 |
| 位置数 | 10 |
| 排距 | 0.079" (2.00mm) |
| 端接 | Solder |
| 加载的针脚数 | All |
| 触头镀层 | Gold |
| 装配类型 | Through Hole |
| 接触点类型 | Female Socket |
| 系列 | A3 |
| 触点数目 | 10 |
| 主体向性 | 直 |
| 安装类型 | 通孔 |
| 触点材料 | 磷铜 |
| 端接方法 | 焊接 |
| 额定电流 | 1A |
| 行数 | 2 |
| 节距 | 2mm |
| 类型 | 板对线 |
| 额定电压 | 200 V 交流 |
咨询QQ
热线电话