所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Battery Size Code | :- |
| Battery Capacity | :1.2Ah |
| Battery Voltage | :12V |
| Battery Technology | :Lead Acid |
| External Height | :51mm |
| External Width | :97.5mm |
| External Depth | :49.5mm |
| Weight | :0.65kg |
| Battery Terminals | :Quick Connect |
| Battery IEC Code | :- |
| Battery NEDA Code | :- |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Charge Current Max | :0.5A |
| Cyclic Charge Voltage Max | :14.7V |
| Cyclic Charge Voltage Min | :14.4V |
| Depth | :49.5mm |
| Discharge Current Max | :40A |
| External Length / Height | :51mm |
| Height Max | :54.9mm |
| Operating Temperature Max | :50°C |
| Operating Temperature Min | :-20°C |
| Output Voltage | :12V |
| Standby Charge Voltage Max | :14.1V |
| Standby Charge Voltage Min | :13.8V |
| Terminal Type | :4.8mm x 0.8mm |
| UN Hazard Code | 2800 |
| Weight (kg) | 0.65 |
| Tariff No. | 85072080 |
咨询QQ
热线电话