所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Battery Size Code | :- |
| Battery Capacity | :16Ah |
| Battery Voltage | :12V |
| Battery Technology | :Lead Acid |
| External Height | :167mm |
| External Width | :181mm |
| External Depth | :76mm |
| Weight | :6kg |
| Battery Terminals | :Screw Post |
| Battery IEC Code | :- |
| Battery NEDA Code | :- |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Bolt Hole Diameter | :5mm |
| Charge Current Max | :0.5A |
| Cyclic Charge Voltage Max | :14.7V |
| Cyclic Charge Voltage Min | :14.4V |
| Depth | :76mm |
| Discharge Current Max | :200A |
| External Length / Height | :167mm |
| Height Max | :167mm |
| Operating Temperature Max | :50°C |
| Operating Temperature Min | :-20°C |
| Output Voltage | :12V |
| Standby Charge Voltage Max | :14.1V |
| Standby Charge Voltage Min | :13.8V |
| Terminal Type | :Bolt |
| UN Hazard Code | 2800 |
| Weight (kg) | 6.8 |
| Tariff No. | 85072080 |
咨询QQ
热线电话