所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Gas Discharge Tubes - GDTs / Gas Plasma Arrestors |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Peak Pulse Current | 10 kA |
| DC Breakover Voltage (Nominal) | 1 kV |
| Number of Electrodes | 2 |
| Termination Style | Axial |
| Failsafe Protection Y/N | N |
| Mounting Style | Through Hole |
| Factory Pack Quantity | 100 |
| Technology | Surge Arrester |
| Part # Aliases | B88069X3820S102 |
| Product Length | 7.9 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 90 |
| Product Diameter | 8 |
| Mounting | Through Hole |
| Failsafe Protection | No |
| Packaging | Tape and Reel |
| Maximum Surge Current | 10 |
| Maximum Voltage Rating | 1000VDC |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Type | 2-Electrode Arrestor |
| Impulse Discharge Current (8/20us) | 10kA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Fail Short | No |
| Voltage - DC Spark Over (Nom) | 1000V |
| Tolerance | ±15% |
| Standard Package | 100 |
| Number of Poles | 2 |
| Current - AC Discharge (Nom) | 65A |
| Package/Case | Axial Cylinder |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Operating Temp Range | -40C to 90C |
| Operating Temperature Max Deg. C | 90C |
| Operating Temperature Min Deg. C | -40C |
| Product Length (mm) | 7.9 mm |
| Voltage Rating Max | 1000VDC |
| Surge Current Max | 10 kA |
| Product Diameter (mm) | 8 mm |
| DELETED | Compliant |
| DC Breakover Voltage | :1kV |
| Impulse Discharge Current | :10kA |
| Impulse Sparkover Voltage | :1.4kV |
| GDT Case Style | :Axial Leaded |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Series | :- |
| Suppressor Type | :Gas Discharge Tube |
| Weight (kg) | 0.0025 |
| Tariff No. | 85363090 |
咨询QQ
热线电话