所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Connection Type | Threaded |
| Coupling Gender | Male |
| Finish | Yellow Zinc Passivated |
| Manufacturer Series | ACA |
| Material | Steel |
| Maximum Operating Pressure | 13.8 bar |
| Maximum Operating Temperature | +100°C |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Seal Material | Nitrile Rubber |
| Thread Gender | Male |
| Thread Size | 1/4 in |
| Thread Standard | R |
| Threaded Connection | R 1/4 Male |
| 螺纹尺寸 | 1/4 in |
| 制造商系列 | ACA |
| 螺纹标准 | R |
| 最低操作温度 | -40°C |
| 密封材料 | 丁腈橡胶 |
| 加工 | 黄锌钝化 |
| 螺纹性别 | 外螺纹 |
| 材料 | 钢 |
| 接头性别 | 公 |
| 螺纹连接 | R 1/4 外螺纹 |
| 最高操作温度 | +100°C |
| 最大操作压力 | 13.8 bar |
| 连接类型 | 螺纹 |
咨询QQ
热线电话