所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Resistance (Ohms) | 50k |
| Power Per Element | 125mW |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Circuit Type | Isolated |
| Supplier Device Package | 0606 |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C |
| Height | 0.022" (0.55mm) |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.059" W (1.60mm x 1.50mm) |
| Applications | Automotive AEC-Q200 Qualified, Voltage Divider (TCR Matched) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Pins | 4 |
| Number of Resistors | 2 |
| Standard Package | 1,000 |
| Package / Case | 0606, Convex |
| Tolerance | ±0.1% |
| Other Names | 749-1053-1 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话