所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Specifications | DMM Functions Include Voltage, Resistance, Capacitance, Frequency and Current to 2000A |
| Ratings | CAT III 600V |
| Type | Current Clamp Meter (Stand Alone) |
| Other Names | 2730683 |
| Standard Package | 1 |
| True RMS | Yes |
| Product Category | Clamp Multimeters & Accessories |
| Display Count | 6000 |
| Unit Weight | 7.760272 oz |
| Maximum AC Current | 2 KA |
| Voltage | 600 V |
| Part # Aliases | 2730683 |
| Frequency | 10 Hz to 1 kHz |
| Ranging | Auto/Manual |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
咨询QQ
热线电话