所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Clamp Multimeters & Accessories |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Ranging | Auto, Manual |
| Backlighting | No |
| Display Count | 4000 |
| Display Type | Digital |
| Features | Carrying case included |
| Frequency | 50 Hz to 60 Hz |
| Maximum AC Current | 1000 A |
| Product | Clamp Multimeters |
| True RMS | No |
| Voltage | 600 V |
| Part # Aliases | 2730785 |
| Specifications | DMM Functions Include Voltage, Resistance and Current to 1000A |
| Ratings | CAT III 600V |
| Type | Current Clamp Meter (Stand Alone) |
| Other Names | 2730785 |
| Standard Package | 1 |
| rohs | Vendor undefined / Vendor undefined |
| Unit Weight | 7.760272 oz |
咨询QQ
热线电话