所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 10MSOP |
| Control Interface | Serial (2-Wire, I2C) |
| Number of Positions | 256 |
| Number of Pot per Package | 2 |
| Resistance Value | 2.5 KOhm |
| Memory Type | Volatile |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Typical Single Supply Voltage | 3|5 |
| Mounting | Surface Mount |
| Package Width | 3 |
| PCB | 10 |
| EU RoHS | Compliant |
| Power Supply Type | Single |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | MSOP |
| Standard Package Name | MSOP |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Maximum Single Supply Voltage | 5.5 |
| Package Length | 3 |
| Pin Count | 10 |
| Minimum Single Supply Voltage | 2.7 |
| Package Height | 0.85 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Resistance Value | 2.5 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Taps | 256 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Resistance (Ohms) | 2.5k |
| Temperature Coefficient | 35 ppm/°C Typical |
| Supplier Device Package | 10-MSOP |
| Voltage - Supply | 2.7 V ~ 5.5 V |
| Interface | I²C |
| Number of Circuits | 2 |
| Package/Case | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Operating Supply Voltage | 5.5 V |
| Number of POTs | Dual |
| Wiper Memory | Volatile |
| Tolerance | 20 % |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Series | AD5243 |
| Resistance | 2.5 kOhms |
| Digital Interface | I2C |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Taps per POT | 256 |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Package / Case | MSOP-10 |
| Supply Voltage - Min | 2.7 V |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Supply Current | 3.5 uA |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Other Names | AD5243BRMZ2.5-RL7CT |
| 电路数量 | 2 |
| 供应商器件封装 | 10-MSOP |
| 存储器类型 | Volatile |
| 电阻 (Ω) | 2.5k |
| 操作温度 | -40°C ~ 125°C |
| 电压 - 电源 | 2.7 V ~ 5.5 V |
| 接口 | I²C |
| 温度系数 | 35 ppm/°C Typical |
| 封装/外壳 | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Supply Type | Single |
| Operating Supply Current | 3.5 uA |
| Factory Pack Quantity | 1000 |
| Development Kit | EVAL-AD5243SDZ |
| Brand | Analog Devices |
| Length | 3 mm |
| Height | 0.85 mm |
咨询QQ
热线电话