所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 10MSOP |
| Control Interface | Serial (2-Wire, I2C) |
| Number of Positions | 256 |
| Number of Pot per Package | 2 |
| Resistance Value | 50 kOhm |
| Memory Type | Volatile |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Supplier Package | MSOP |
| Standard Package Name | MSOP |
| Typical Single Supply Voltage | 3|5 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Minimum Single Supply Voltage | 2.7 |
| Maximum Single Supply Voltage | 5.5 |
| Power Supply Type | Single |
| Resistance Value | 50 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Pin Count | 10 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Packaging | Tube |
| Taps | 256 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Resistance (Ohms) | 50k |
| Temperature Coefficient | 35 ppm/°C Typical |
| Supplier Device Package | 10-MSOP |
| Voltage - Supply | 2.7 V ~ 5.5 V |
| Interface | I²C |
| Number of Circuits | 2 |
| Package/Case | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 3 x 3 x 0.85mm |
| Height | 0.85mm |
| Length | 3mm |
| Maximum Operating Temperature | +125 °C |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pots per Package | 2 |
| Package Type | MSOP |
| Typical Single Supply Voltage | 3 V, 5 V |
| Width | 3mm |
| Operating Supply Voltage | 5.5 V |
| Factory Pack Quantity | 50 |
| Wiper Memory | Volatile |
| Tolerance | 20 % |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Series | AD5243 |
| Resistance | 50 kOhms |
| Digital Interface | I2C |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Taps per POT | 256 |
| Package / Case | MSOP-10 |
| Number of POTs | Dual |
| Supply Voltage - Min | 2.7 V |
| Supply Current | 3.5 uA |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Interface Type | Serial (2-Wire/I2C) |
| Mounting | Surface Mount |
| Operating Temp Range | -40C to 125C |
| Resistance (Max) | 50 kohm |
| Number of Elements | 2 |
| Operating Temperature Classification | Automotive |
| Dual Supply Voltage (Typ) | Not Required V |
| Power Supply Requirement | Single |
| # of Taps | 256 |
| Dual Supply Voltage (Min) | Not Required V |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Min) | 2.7 V |
| Single Supply Voltage (Max) | 5.5 V |
| Single Supply Voltage (Typ) | 3/5 V |
| Dual Supply Voltage (Max) | Not Required V |
| End To End Resistance | :50kohm |
| Track Taper | :Linear |
| Resistance Tolerance | :± 20% |
| Supply Voltage Min | :2.7V |
| Supply Voltage Max | :5.5V |
| Potentiometer IC Case Style | :MSOP |
| No. of Pins | :10 |
| Weight (kg) | 0 |
| Tariff No. | 85423990 |
咨询QQ
热线电话