所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 16TSSOP |
| ADC/DAC Resolution | 24 Bit |
| Number of Channels | 1ADC /1 DAC |
| Sampling Rate | 48 ksps |
| Number of DACs | 1 |
| Operating Supply Voltage | 2.5|3.3 V |
| Type | General Purpose |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Typical Operating Supply Voltage | 2.5|3.3 |
| Number of ADCs | 1 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 105 |
| Standard Package Name | TSSOP |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2.375 |
| Sampling Rate | 48 |
| Interface Type | Serial |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Power Supply Type | Analog|Digital |
| Supplier Package | TSSOP |
| Screening Level | Automotive |
| Maximum Operating Supply Voltage | 2.625|3.6 |
| ADC/DAC Resolution | 24 |
| Pin Count | 16 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Voltage - Supply, Analog | 2.5V |
| Number of ADCs / DACs | 1 / 1 |
| Dynamic Range, ADCs / DACs (db) Typ | 85 / 93 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Data Interface | Serial |
| Resolution (Bits) | 24 b |
| Sigma Delta | Yes |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| Packaging | Tube |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| S/N Ratio, ADCs / DACs (db) Typ | 77 / 89 |
| Voltage - Supply, Digital | 2.5V |
| Package/Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 5 x 4.4 x 1.05mm |
| Height | 1.05mm |
| Length | 5mm |
| Maximum Operating Temperature | +105 °C |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Number of ADC Inputs | 1 |
| Number of DAC Outputs | 1 |
| Package Type | TSSOP |
| Typical Operating Supply Voltage | 2.5 V, 3.3 V |
| Width | 4.4mm |
| Conversion Rate | 48 kSPs |
| Resolution | 24 bit |
| Series | AD74111 |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| SNR | 85 dB, 93 dB |
| Package / Case | TSSOP-16 |
| Factory Pack Quantity | 96 |
| Supply Voltage - Max | 2.375 V |
| Supply Voltage - Min | 2.625 V |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Audio CODEC Type | :Mono |
| No. of ADCs | :1 |
| No. of DACs | :1 |
| No. of Input Channels | :1 |
| Digital IC Case Style | :TSSOP |
| No. of Output Channels | :1 |
| Audio IC Case Style | :TSSOP |
| No. of Pins | :16 |
| ADC / DAC Resolution | :24bit |
| ADCs / DACs Signal to Noise Ratio | :89dB |
| IC Interface Type | :Serial |
| Supply Voltage Range | :2.375V to 2.625V, 2.375V to 3.6V |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Max | :105°C |
| MSL | :MSL 1 - Unlimited |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Base Number | :74111 |
| IC Case Style | :TSSOP |
| IC Generic Number | :74111 |
| Logic Function Number | :74111 |
| No. of Bits | :24 bit |
| No. of Channels | :2 |
| Operating Temperature Range | :-40°C to +105°C |
| Supply Voltage Max | :3.6V |
| Supply Voltage Min | :2.375V |
| Supply Voltage Range - Analogue | :2.375V to 2.625V |
| Termination Type | :SMD |
| Voltage Vcc | :2.5V |
| Weight (kg) | 0.000104 |
| Tariff No. | 85423990 |
咨询QQ
热线电话