所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 16TSSOP |
| ADC/DAC Resolution | 24 Bit |
| Number of Channels | 1ADC /1 DAC |
| Sampling Rate | 48 ksps |
| Number of DACs | 1 |
| Operating Supply Voltage | 2.5|3.3 V |
| Type | General Purpose |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Number of ADCs | 1 |
| ADC/DAC Resolution | 24 |
| Mounting | Surface Mount |
| Sampling Rate | 48 |
| Package Width | 4.4 |
| PCB | 16 |
| Screening Level | Automotive |
| Typical Operating Supply Voltage | 2.5|3.3 |
| EU RoHS | Compliant |
| Power Supply Type | Analog|Digital |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | TSSOP |
| Standard Package Name | TSSOP |
| Maximum Operating Temperature | 105 |
| Interface Type | Serial |
| Package Length | 5 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2.375 |
| Pin Count | 16 |
| Package Height | 1.05(Max) |
| Packaging | Tape and Reel |
| Maximum Operating Supply Voltage | 2.625|3.6 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Voltage - Supply, Analog | 2.5V |
| Number of ADCs / DACs | 1 / 1 |
| Dynamic Range, ADCs / DACs (db) Typ | 85 / 93 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Data Interface | Serial |
| Resolution (Bits) | 24 b |
| Sigma Delta | Yes |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| S/N Ratio, ADCs / DACs (db) Typ | 77 / 89 |
| Voltage - Supply, Digital | 2.5V |
| Package/Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Series | AD74111 |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Other Names | AD74111YRUZ-REELCT |
| Factory Pack Quantity | 2500 |
| Product | Audio CODECs |
| Conversion Rate | 48 kHz |
| Development Kit | EVAL-AD74111EBZ |
| Brand | Analog Devices |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Resolution | 24 bit |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature | + 105 C |
| SNR - Signal to Noise Ratio | 85 dB ADC/93 dB DAC |
咨询QQ
热线电话