所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Supplier Package | PDIP |
| Standard Package Name | PDIP |
| Multiplexer Architecture | 8:1 |
| EU RoHS | Not Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 70 |
| Maximum Supply Current | ±0.8@±15V |
| Power Supply Type | Dual |
| Number of Outputs per Chip | 1 |
| Number of Channels per Chip | 1 |
| Type | Analog Multiplexer |
| Number of Inputs per Chip | 8 |
| Maximum Power Dissipation | 450 |
| Maximum Turn-On Time | 800(Typ)@±15V |
| Maximum On Resistance | 300@±15V |
| Minimum Operating Temperature | 0 |
| Configuration | Single 8:1 |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±17 |
| Pin Count | 16 |
| Maximum Turn-Off Time | 800(Typ)@±15V |
| Lead Shape | Through Hole |
| Function | Multiplexer |
| Circuit | 1 x 8:1 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Supplier Device Package | 16-PDIP |
| Voltage Supply Source | Dual Supply |
| Packaging | Tube |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Current - Supply | 800µA |
| On-State Resistance | 300 Ohm |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | ±15V |
| Standard Package | 25 |
| Package/Case | 16-DIP (0.300", 7.62mm) |
| rohs | RoHS non-compliant |
咨询QQ
热线电话